Menu

Anksiyete Bozukluğu Duası

Anksiyete bozukluğu duası, anksiyete bozukluğu olan kişilerin manevi olarak içini rahatlatmak için uygulanacak yöntemler arasındadır. Bu konu hakkında bilimsel bir açıklama yapmak mümkün değildir. Fakat bilimsel olarak ele almak gerekirse, inançlarımız ne kadar kuvvetli ise o konuda en büyük manevi desteği inançlarımızdan alırız. Müslüman bir bireyin dua etmesi onun ruh ve akıl sağlığını doğrudan etkiler. Kişiyi rahatlatır, problemlerine daha farklı bir bakış açısı ile yaklaşmayı öğrenir. Dua insan için çok önemli bir şeydir. Psikolojik sağlığımızın iyi olmasında inançlar çok önemlidir. Bu yüzden anksiyete bozukluğu olan kişilerin dua etmesi onları ruhen rahatlatacak üstlerinde ki ağırlığı alacaktır.

Anksiyete Bozukluğu Duası Detaylı Anlatım

Anksiyete Bozukluğu Olan Kişiler Hangi Duayı Etmelidir?

Dua etmek ruh sağlığına iyi gelen bir şeydir. Bu yüzden ne olursa olsun ana dilimizde dahi olsa Allah’a yalvarmamız dua etmemiz bizi rahatlatacaktır. Dua ederken islami olarak dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi ise, inançlarımız doğrultusunda şartlarına uygun bir şekilde dua etmektir. Yani biz bir konu hakkında hiç çalışmadan ve onun için hiç çabalamadan sadece olması için dua edersek bu saçma ve imkansız olur. Fakat biz elimizden geleni yapıp kaygılarımızı azaltmak için dua edersek bu mantıklı olacaktır. Dua ederken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi Allaha şirk koşmamaktır. Bu durum dikkat edilerek dua edildiğinde kişi ruh sağlığının olumlu yönte etkilenme ihtimali yüksektir. Anksiyete Bozukluğu olan kişiler Nas ve Felak surelerini okuya bilir. Bu duaların etkisi olarak kişi içindeki ves vese ve evhamın azalacağı yönünde çok kuvvetli açıklamalar vardır. Fakat bilimsel olarak kanıtlanması mümkün olmadığından dolayı sadece uygulanarak görülecek bir şeydir.

 

Anksiyete Bozukluğu Olan Kişiler Dua Ederken Nelere Dikkat Etmelidir

Dua etmek kişiyi rahatlatacak bir eylemdir. Fakat anksiyete dua ederken hangi dine inanıyorsak o dinin kuralları çerçevesinde dua etmemiz gerekir. Sizler bütün dinlere inanabilir ve o dinlerin kurallarını yaşıyor olabilirsiniz. Bu sizin en özgür olduğunuz konulardan birisidir. Bu yüzden dahil olduğunuz dini kurallar içerisinde dua etmeniz içini daha çok rahatlatacaktır. Aynı zamanda anksiyete bozukluğu dua ile tedavi yoluna gittiğinizi bir uzman ile paylaşmanız daha iyi olacaktır. Hiç bir psikolog sizden bu yöndeki desteğini esirgemez ve bu konuda yanlış bir şey yaptığınızı söylemez. Bu sebepten dolayı uzmandan alacağınız yardım doğrultusunda dua yöntemi ile kendinize terapi uygulaya bilir ve kendinizi tedavi edebilecek gelişmeleri sağlaya bilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Sigara Ve Anksiyete başlıklı makalemizde anksiyete, anksiyete bozuklugu ve anksiyete sigara hakkında bilgiler verilmektedir.


7 Yorum
  1. Ayla 16 Mart 2018 / Cevapla
    • gülenay 21 Mayıs 2018 / Cevapla
  2. gülenay 21 Mayıs 2018 / Cevapla
  3. Evrim 2 Haziran 2018 / Cevapla
  4. Ersin 20 Temmuz 2018 / Cevapla
  5. Esra Atamer 11 Ekim 2018 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir