Menu

Anksiyete Bozukluğu Tekrarlar Mı?

Anksiyete bozukluğu tekrarlar mı sorusunun aslında birden fazla cevabı vardır. Çünkü anksiyete bozukluğu tedavisi çok önemlidir ve tam olarak tamamlanması gerekir. Anksiyete bozukluğu olan kişinin kaygılı, endişeli, stresli, sinirli bir ruh hali vardır. Anksiyete bozukluğunun belirtisi çok fazladır. Anksiyete tedavisi olan kişilerin stressiz, kaygısız, sakin, bir hayat geçirmesini beklemek tam olarak doğru olmaz. Çünkü insanlar göz önünde bulundurulduğunda kaygısız, stressiz insan dünya üzerinde yoktur. Bu sebepten dolayı kişinin bu problemleri her zaman olacak. Anksiyete tedavisi sonucu insana bu duygularını yönetmeyi ve hayatının bir parçası olarak bu sorunlarla yaşamayı kavrayacaktır. Bu yüzden anksiyete tedavisi uzun ve önemli bir süreçtir. Anksiyete bozukluğu doğru bir tedavi yöntemi ile uygulandığında ve tamamlandığında tekrar etmez. Fakat anksiyetenin genetik olduğu durumlarda vardır, kişinin yapısı kaygı ve endişelidir, bunun tedavisi sadece bunların farkına vardırılarak kişinin bilinçli kaygılanması ile yapılmaktadır. Bu sebepten kaygısız ve stressiz bir hayat imkansızdır.

Anksiyete Bozukluğu Tekrarlar Mı Detaylı Anlatım

Anksiyete Bozukluğu Tekrar Nasıl Başlar

Yukarıdada belirttiğimiz gibi anksiyete tekrar başlamaz. Fakat kaygı, stres ve endişe insan hayatında bitmeyeceği için bu durum sürekli devam eder. Kişi bu duygularını yönetmeye ve bastırmaya başladığı zamanlarda anksiyete konusunda bilinçlenmiş ve anksiyeteyi nasıl yöneteceği konusunda bilgi sahibi olmuş demektir. Bu sebepten dolayı unutulacak bir bilgi olmadığından dolayı anksiyete tekrar tekrar başlamaz. Kronik anksiyeteye dönme ihtimali azdır. Anksiyete kişinin bilinçsiz bir şekilde sorun ve problemlere yaklaşmasından kaynakların. Kişinin bilinçlenmesi ve aydınlanması durumunda bu sorun ortadan kalmış olacaktır. Anksiyete bozukluğu olan kişinin yakınları tarafından destek görmesi çok önemlidir. Yakınları tarafından destek gören ve ailesini arkasında hisseden kişilerin anksiyete bozukluğu tedavisinden sonra tekrar anksiyete bozukluğu yaşamadığı gözlemlenmiştir. Fakat bu durumun tam tersi için işler biraz daha zordur ama imkansız değildir.

Anksiyete Bozukluğu Bilinçlendirilmesi

Kişinin anksiyete bozukluğu olduğu tespit edilmiş ise, öncelikle bilinçlendirmek çok önemlidir. Bunun en büyük sebebi ise, insanlar kaygı ve endişe durumlarını normalleştirmeye çalışmaktadır. Toplum içerisinde psikolojik rahatsızlıklara kötü gözle bakılmaktadır. Fakat şöyle bir durum vardır ki grip kadar normal bir durumdur psikolojik rahatsızlıklar. Fakat şunuda belirtmem gerekir ki hiç bir psikolojik rahatsızlık grip gibi kolay geçmez. Bu sebepten dolayı çok önemsenmeli ve üstüne düşülmelidir. Yukarıda vermiş olduğum örneği psikolojik rahatsızlıkları küçümsemek için değil sadece olağan bir durum olduğunu belirtmek için verdim. Psikolojik rahatsızlıklar herkeste olabilmektedir. Bu sebepten dolayı bu konuda herkesin bilinçlenmesi ve hastalığına doğru tedavi yöntemini uygulaması gerekir.


Bir önceki yazımız olan Anksiyete Hemşirelik Bakım Planı başlıklı makalemizde anksiyete, bakı ve hemşire hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir