Menu

Anksiyete Kürü

Anksiyete bozukluğu olan kişilerin genel olarak çekindikleri durumlardan biriside tedavi sürecinde ilaç kullanmak olmuştur. Anksiyete kürü kullanarak ilaç kullanmadan anksiyete bozukluğu tedavisinin uygulanması mümkündür. Günümüz rahatsızlıkları arasında anksiyete ve anksiyete etkisi ile depresyon insanların hayatların ileri derecede görülmeye başlanmıştır.

Kaygı ve korku durumlarında kendini insan hayatını doğrudan etkileyecek şekilde gösteren anksiyete insan hayatında doğrudan zarar vermektedir. Merkezi sinir sisteminde bulunan noradrenalin ve seretonin azlığı kişide depresyone sebep olmaktadır. Bu yüzden çeşitli gıdaların tüketimini arttırarak anksiyete etkisiyle depresyonu önleye biliriz.

Anksiyete Kürü Nedir?

Anksiyete kürü kullanan kişilerin yavaş yavaş anksiyete hastalığından kurtulduğu, ruh halini bir sakinliğin kapladığı ve rahatladığı görülmüştür. Kişide anksiyete etkisiyle oluşan cinsel isteksizlik, hayattan kendini soyutlama ve sosyal fobi gibi durumların önüne geçmek için uygulanması gereken yöntemler arasındadır. Anksiyete kürü kişinin anksiyete hastalığı ile mücadele ederken kullanacağı tedavi sürecinde etkili rol oynayan çeşitli gıdaların karışımı ile oluşturulmuş özel  bir gıda takviyesidir.

Anksiyete Kürü Hazırlanışı

Saplarıda içinde olacak şekilde temizlenmiş  beş-  altı yaprak ıspanak ve  on- onbeş adet maydanozun kaynama noktasına gelmiş yarım litre su içerisine atılır ve ocağın altı kısılarak hafif ateşte yaklaşık olarak üç dakika boyunca haşlanır. Süremiz tamamladıktan sonra tencere ocaktan alınır ve hazırlanan suyun kendiliğinden soğuması beklenir. Hazırlamış olduğumuz anksiyete kürünün oda koşulları seviyesine gelmesinin ardından içilir. Bu kür günlük olarak hazırlanır ve günlük tüketilir. Başlangıç olarak 10 gün boyunca günde bir defa tüketilir. 10 ve 20. Günler arasında ise 3 günde 1 tane olacak şekilde tüketilmeye başlanır  ve bir ay tamamlandıktan sonra haftada 1 olacak şekilde anksiyete kürü tüketilir. Yaklaşık olarak altı aylık bir periyot içerisinde bu kürün tüketimi gerçekleştirilir. Ondan sonraki üç ay kür tüketimi yapılmaz, sonra ki aylarda istenirse tekrardan aynı periyotlarda kullanılabilir. Anksiyete kürü kişinin ruhsal sorunlarını tedavi ederken aynı zamanda da beden sağlığını düzenleyecektir.

Anksiyete kürü, sadece anksiyete içinde değil, panik atak ve diğer bazı ruhsal bozukluklar içinde kullanılmaktadır. Yapısında bulunan özel bileşikler sebebi ile beyin üzerinde yarattığı etkilerle kişinin sakin ve daha iyi bir hayat sürmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda yaşamınızı kolaylaştıracaktır.


Bir önceki yazımız olan Performans Anksiyetesi başlıklı makalemizde anksiyete, anksiyete bozuklugu ve anksiyete tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir